Wigilia 2012

Dnia 12. grudnia w środę o g.19.00 zapraszamy wszystkich współpracowników  na spotkanie Przedwigilijne do BAKAŁARZA. Będą oczywiście poczęstunek i życzenia, ale w tym roku to Świąteczne spotkanie poświęcone jest szczytnemu celowi:

Wigilię BAKAŁARZ organizuje wraz z Fundacją Studio (S)praw Kobiet, która od roku prowadzi projekt Teens Matter wraz z PricewaterhouseCoopers – czyli ułatwianie wchodzenia w dorosłe życie młodzieży z Domu Dziecka. (Program Teens Matter powstał w oparciu i we współpracy z organizatorami programu Fresh Start, prowadzonego przez wolontariuszy American Friends in Warsaw.) Na Wigilii będzie obecna grupa młodzieży ok. 20  osób wraz ze swoimi opiekunami i mentorami. Obecność każdego z Was, dorosłych ludzi, którzy chcieliby pogadać „prywatnie” z tymi młodymi ludźmi na przeróżne tematy, jest na wagę złota. Każde z nich szuka osób, z którymi choć przez jakiś czas mogliby nawiązać więź emocjonalną, a ponieważ żyją cały czas w grupie, więc ważne jest, by zindywidualizować do nich podejście.

W ramach „programu” na spotkaniu tym będą mogły porozmawiać z Tomkiem Nitką o freedivingu, z kobietami ze Stowarzyszenia Kilimandżaro, które w grupie tylko kobiet (20+ do 60+) zdobywają po kolei najwyższe góry świata, z Dorotą Łeweć  o nurkowaniu scuba, pisaniu książek, filmie. Przewidziana jest także oprawa muzyczna na żywo.

A więc Wigilia ta będzie nie tylko okazją do spotkania się, lecz także niesie za sobą możliwość realizacji celów duchowych i praktycznych.

Serdecznie Was zapraszamy